Monday, May 28, 2012

CABARAN CATUR TCA 2/2012 29 MEI DIBATALKAN

Adalah dimaklumkan bahawa Cabaran Catur TCA 2/2012 yang dijadualkan akan diadakan di SM Sains Hulu Terengganu (SAHUT) pada 29 Mei ini terpaksa dibatalkan atas sebab teknikal.

Segala kesulitan amat dikesali dan pihak Terengganu Chess Association memohon maaf.

Sunday, May 20, 2012

TERENGGANU JUNIOR MASTER CHALLENGE SERIES 2012 – SIRI II (KEMAMAN)


A.      PENYERTAAN DAN TUJUAN KEJOHANAN:
Terbuka kepada semua warga Terengganu berumur 20 tahun ke bawah. Bilangan penyertaan dihadkan kepada 100 pemain lelaki dan 100 pemain perempuan yang mendaftar awal. Hanya pemain-pemain yang belum pernah menjadi pemenang dalam kejohanan-kejohanan siri sebelumnya dalam TERENGGANU JUNIOR MASTER CHALLENGE SERIES 2012 ini layak menyertainya. Pemenang-pemenang dalam kejohanan siri ini nanti akan dikira layak untuk menyertai Kejohanan akhir peringkat negeri, TERENGGANU JUNIOR MASTER CHESS CHAMPIONSHIP yang akan diadakan pada bulan November, bagi memilih wakil Terengganu Chess Association (TCA) ke kejohanan FIDE-Rated peringkat kebangsaan, NATIONAL JUNIOR CHESS CHAMPIONSHIP anjuran Malaysian Chess Federation (MCF) yang akan diadakan pada bulan Disember.

B.      BUTIRAN PERTANDINGAN
1.    Tarikh                    : Sabtu, 16 Jun 2012.
2.    Tempat                                : SK Sultan Ismail,
  24000 Chukai, TERENGGANU.

C.      SISTEM PERTANDINGAN
1.    Pertandingan dijalankan menggunakan system swiss sebanyak 7 pusingan dengan kawalan masa 30 minit.
2.    Senarai pemain akan disusun mengikut ‘National Rating System’. Peserta yang tidak mempunyai ‘Rating’ akan disusun mengikut abjad.

D.      JADUAL PERTANDINGAN
Pendaftaran    :           8.00  -  9.00 pagi

Pusingan 1       :           9.30  -  10.30 pagi
Pusingan 2       :           10.30  -  11.30 petang
Pusingan 3       :           11.30  -  12.30 tgh
Pusingan 4       :           12.30  -  1.30 tgh

Pusingan 5       :           2.30  -  3.30 petang
Pusingan 6       :           3.30  -  4.30 petang
Pusingan 7       :           4.30  -  5.30 petang

Penyampaian  :           6.00  -  6.30 ptg.
Hadiah
E.       HADIAH
Hadiah-hadiah disediakan seperti berikut:
BIL
KETEGORI
TEMPAT
LELAKI
PEREMPUAN
1.
Terbuka
Tempat 1 - 5
Medal
Sijil
Medal
Sijil
2.
Bawah 14 Tahun
Tempat 1 - 3
Medal
Sijil
Medal
Sijil
3.
Bawah 12 Tahun
Tempat 1 - 3
Medal
Sijil
Medal
Sijil
4.
Terbaik Penganjur

Medal
Sijil
Medal
Sijil
* Sijil turut disediakan untuk semua peserta.
* Semua pemenang dikira layak menyertai Kejohanan
   akhir peringkat negeri, TERENGGANU JUNIOR MASTER
   CHESS CHAMPIONSHIP.
F.       YURAN PENYERTAAN
1.   Ahli TCA                      -           RM10.00                    
2.   Bukan Ahli                   -           RM15.00
Sila hantarkan penyertaan selewat-lewatnya pada hari ISNIN 11 JUN, 2012 jam 4.00 Petang. Pendaftaran selepas tarikh tutup tidak akan diterima. Penyertaan boleh dihantar melalui sms ke 013 9333393 atau email tchess@gmx.com. Sila nyatakan Nama, Jantina, Tarikh Lahir dan Nombor Ahli TCA (Jika ahli TCA) serta nombor telefon untuk dihubungi. Sila sahkan kekosongan tempat terlebih dahulu sebelum mendaftar. Bayaran boleh dibuat pada hari pertandingan.

*  Untuk pengesahan kekosongan tempat dan sebarang keterangan lanjut, sila hubungi En. Sabirin 013 9333393. Maklumat perkembangan semasa berhubung kejohanan ini boleh dilayari di www.trgchess.blogspot.com

Saturday, May 19, 2012

KEPUTUSAN TERENGGANU JUNIOR MASTER 2012 SIRI 1

KEPUTUSAN TERENGGANU JUNIOR MASTER 2012 SIRI 1


JOHAN
TERBUKA LELAKI
MOHD YAMIN BIN MUSTAFAR RAMDZUAN SM IMTIAZ DUNGUN
NAIB JOHAN
TERBUKA LELAKI
SYAAHIL HAMID B. MOHAMAD
KETIGA
TERBUKA LELAKI
WAN MUHAMMAD ASYRAF BIN WAN MOHD RAZIN SM IMTIAZ BESUT
KEEMPAT
TERBUKA LELAKI
MOHD AIZAT IZ'AAN BIN MOHD ALI SM IMTIAZ DUNGUN
KELIMA
TERBUKA LELAKI
MUHAMMAD D'ZAFRUL HAZIQ BIN HASUNI



JOHAN
TERBUKA PEREMPUAN
SITI AISYAH BINTI SABIRIN SMK TG INTAN ZAHARAH
NAIB JOHAN
TERBUKA PEREMPUAN
NURIN IZYANI BINTI OTHMAN MRSM KOTA PUTRA BESUT
KETIGA
TERBUKA PEREMPUAN
SITI KHADIJAH BT SABIRIN SK SURA
KEEMPAT
TERBUKA PEREMPUAN
ATHIERA FATNEEN BT ROSMAN SK SURA
KELIMA
TERBUKA PEREMPUAN
NURSYAHIRAH ZULKIFLI SMK TG INTAN ZAHARAH



JOHAN
LELAKI BAWAH 14 TAHUN
ARIF FARAE BIN MOHD SALIM SMK RUSILA MARANG
NAIB JOHAN
LELAKI BAWAH 14 TAHUN
AHMAD SHAQIQ ALIZDI B.AHMAD SHARIKIN SMK TG INTAN ZAHARAH
KETIGA
LELAKI BAWAH 14 TAHUN
MUBIN NOR AZMI SMK TG INTAN ZAHARAH



JOHAN
PEREMPUAN BAWAH 14 TAHUN
WAN NOR AIN BINTI WAN GHAZALI SMK SAUJANA SETIU
NAIB JOHAN
PEREMPUAN BAWAH 14 TAHUN
TUAN AMNI SYAMIMI BT TUAN IBRAHIM MRSM KOTA PUTRA BESUT
KETIGA
PEREMPUAN BAWAH 14 TAHUN
NORARINA SURAYA BINTI MOHD RAZALI SMK TG INTAN ZAHARAH



JOHAN
LELAKI BAWAH 12 TAHUN
MUHAMMAD AKIF NAQIUDDIN BIN ZAHAR SK GONG BADAK
NAIB JOHAN
LELAKI BAWAH 12 TAHUN
MUHD ZUHAIR UZREEN AL-HADI B. ZAINUDDIN SK RANTAU PETRONAS, KERTEH
KETIGA
LELAKI BAWAH 12 TAHUN
AQIEL FAEEQ B ROSMAN SK SURA



JOHAN
PEREMPUAN BAWAH 12 TAHUN
NUR SYAHIDA BT CHIK SK SURA
NAIB JOHAN
PEREMPUAN BAWAH 12 TAHUN
EJA MAIZURAH AHMAD ZAINUDIN SK BALAI BESAR
KETIGA
PEREMPUAN BAWAH 12 TAHUN
NURI SHAH ZANANI BT CHE YAUMI SK SURA



TERBAIK PENGANJUR
LELAKI
MOHAMAD FUAD BIN HASBA SMK TG INTAN ZAHARAH
TERBAIK PENGANJUR
PEREMPUAN
NURUL SYAKIRAH AMIRA BINTI AMINODIN SMK TG INTAN ZAHARAH

 * Semua pemenang secara otomatik merupakan peserta Kejohanan Akhir Terengganu Junior Master 2012.

KEPUTUSAN PENUH TERENGGANU JUNIOR MASTER 2012 SIRI 1


Rank Name Rtg Club Typ Pts BH.
1 SITI AISYAH BINTI SABIRIN 1549 SP, SMK TG INTAN ZAHARAH P14 34½
2 MOHD YAMIN BIN MUSTAFAR RAMDZUAN 1367 SP, IMTIAZ DUNGUN L20 6 34½
3 SYAAHIL HAMID B. MOHAMAD 1460 POLITEKNIK MERLIMAU MELAK L20 6 30½
4 WAN MUHAMMAD ASYRAF BIN WAN MOHD 1214 SP, SM IMTIAZ BESUT L14 34
5 MOHD AIZAT IZ'AAN BIN MOHD ALI 1355 IMTIAZ DUNGUN L20 32
6 MUHAMMAD D'ZAFRUL HAZIQ BIN HASU 1411   L20 30½
7 NURIN IZYANI BINTI OTHMAN 0 SP, MRSM KOTA PUTRA BESUT P20 26
8 MUHAMMAD AKIF NAQIUDDIN BIN ZAHA 0 SP, SK GONG BADAK L12 5 31½
9 SITI KHADIJAH BT SABIRIN 1489 SP, SK SURA P12 5 31½
10 MUHD ZUHAIR UZREEN AL-HADI B. ZA 0 SP, SK RANTAU PETRONAS, K L12 5 31½
11 MISBAHUS SALAM MOHAMAD 1419 SMK SULTAN OMAR L20 5 31
12 ATHIERA FATNEEN BT ROSMAN 0 SP, SK SURA P12 5 30½
13 NURSYAHIRAH ZULKIFLI 1325 SP, SMK TG INTAN ZAHARAH P14 5 30½
14 AQIEL FAEEQ B ROSMAN 1450 SP, SK SURA L12 5 29½
15 MUHAMMAD ADIB BIN ISMAIL 1274 SMK DURIAN MAS L20 5 28½
16 KHAIRUL IMRAN BIN JAMALUDIN HELM 1360 UIA L20 5 27
17 MOHAMAD FUAD BIN HASBA 1282 SMK TG INTAN ZAHARAH L20 5 26
18 ARIF FARAE BIN MOHD SALIM 1462 SMK RUSILA MARANG L14 32
19 TUAN MUHD FARIS HAMZI BIN TUAN I 1120 SP, SK PERMAISURI NUR ZAH L12 31
20 WAN NOR AIN BINTI WAN GHAZALI 1190 SP, SMK SAUJANA SETIU P14 28½
21 ZAKIRA AFINA BINTI ZAINUDIN 0 SP, IMTIAZ DUNGUN P20 28
22 WAN AHMAD SHAHARUDDIN W M.YUSOF 1371 SMK TG INTAN ZAHARAH L20 27
23 IFFAT ASMAWIE MOD ZAHARI 1212 SK BALAI BESAR L12 24½
24 TUAN AMNI SYAMIMI BT TUAN IBRAHI 1207 SP, MRSM KOTA PUTRA BESUT P14 23½
25 AHMAD SHAQIQ ALIZDI B.AHMAD SHAR 0 SMK TG INTAN ZAHARAH L14 19½
26 MUBIN NOR AZMI 1394 SP, SMK TG INTAN ZAHARAH L14 4 29½
27 WAN NUR ATASHA BT. WAN GHAZALI 1217 SP, MRSM KUALA TERENGGANU P20 4 29
28 MOHD SYAZWAN SYAFIQ BIN OMAR 0 SP, MRSM KOTA PUTRA BESUT L20 4 29
29 MUHAMAD FAHMI BIN SOHA 1162 SMK TG INTAN ZAHARAH L14 4 28
30 MUHAMMAD SYAMIL HANAFI BIN MOHD 1228 SMK TG INTAN ZAHARAH L14 4 27
31 ASYIF BARKHIYA B MOHAMAD 1183 SK SURA L12 4 26½
32 NUR SYAHIDA BT CHIK 1276 SK SURA P12 4 25½
33 MUHAMMAD SYAFIQ DANIAL BIN SUHAI 1236 SK BALAI BESAR L12 4 25½
34 EJA MAIZURAH AHMAD ZAINUDIN 1153 SK BALAI BESAR P12 4 25½
35 AMIRUL SYAHIDIN B. AMINODDIN 1255 SK SULTAN OMAR L12 4 24
36 WAN HILMI EZLY BIN WAN MOHAMED 1096 SMK TG INTAN ZAHARAH L14 4 23½
37 NORARINA SURAYA BINTI MOHD RAZAL 0 SMK TG INTAN ZAHARAH P14 4 23
38 AFIQ HAKIMI B. SUHAIDI 1200 SK SULTAN OMAR L12 4 23
39 AFIQ FARIDUDDIN B. SUHAIDI 0 SK SULTAN OMAR L12 4 23
40 AIMI FATHONAH BT. MUHAMMAD SUFIA 1287 SP, MRSM KOTA PUTRA BESUT P20 30½
41 MUHAMMAD AIMAN B HASHIM 0 SMK TG INTAN ZAHARAH L20 26½
42 FIRDAUS B ZAID 1265 SK SURA L12 26
43 AMIR ARIF BIN MOKHTAR 1190 SK PAKA II L12 26
44 WAN MUHAMAD HIJAN BIN WAN MOHD S 1313 KOLEJ MATRIKULASI NEGERI L20 25½
45 NURI SHAH ZANANI BT CHE YAUMI 1142 SK SURA P12 25
46 TENGKU MUHAMMAD SYUKRI B. TENGKU 0 SMK TG INTAN ZAHARAH L14 25
47 MUHAMMAD ISMAIL B. MAMAT 1138 SK BALAI BESAR L12 25
48 NURUL FATIHAH BT ABDULLAH 1177 SK SURA P12 24
49 DARIN NURKHALIQAH BINTI JAMALUDI 1198 SK PAKA II P12 24
50 WAN MOHD HAFIZUDDIN BIN WAN MOHD 0 SK BALAI BESAR L12 23
51 DAMIA NURKHALISA BINTI JAMALUDIN 1221 SK PAKA II P12 22
52 MUHAMMAD SYUKRI AMRI B SHAMSUL B 0 SK SURA L12 22
53 HANYS SYAZWANA HARUN 1136 SK BALAI BESAR P12 22
54 NUR SARAH ZULAIKHA SUHAIRI 0   P12 20½
55 MUHAMMAD HAFIZUDDIN ZULKIFLI 1271 SK SURA L12 3 28½
56 NORALIA SHAMIMI BT. MOHD RAZALI 1150 SK SULTAN OMAR P12 3 26½
57 WAN MUIZZUDDIN NAWAWI B WAN ANUA 1198 SK SURA L12 3 26½
58 IZZAT SYAMER B ISKANDAR ALI 0 SK SURA L12 3 24½
59 AREFF SYARIMAN BIN AZIZI 0 SK PAKA II L12 3 23
  MUHAMMAD AQIL ASYRAAF B. MOHD MA 0 SK SERI PAKA L12 3 23
61 MUHAMMAD AFIQ ZULHILMI B MAZLAN 1073 SK SURA L12 3 22
62 ARMAN SYAHIR B. AFANDI 1156 SK SERI PAKA L12 3 21
63 MOHAMAD HARIZ BIN MOHAMAD SANNY 0 SK SURA L12 3 20½
64 NOOR AQMAL B. NOOR AZMAL 0 SK SERI PAKA L12 3 18
65 AFIQAH HANAN BT MUHD ADNAN 0   P12 3 16½
66 MUHAMMAD DANIAL B.RAZAK 1157 SMK TG INTAN ZAHARAH L14 3 14½
67 MUHAMAD AFIQ SAFWAN BIN ROSLI 1113 SK BALAI BESAR L12 25½
68 NURUL SYAKIRAH AMIRA AMINODIN 0 SMK TG INTAN ZAHARAH P14 22½
69 MUHAMMAD IKMAL B MAZLAN 0 SK SURA L12 22½
70 NURUL BALQIS BINTI MOKHTAR 0 SK PAKA II P12 22
71 MUHAMMAD FARIS NAJMI B MOHD NOZR 1158 SK SURA L12 21½
72 MUHAMMAD HARIZ DANIEL B. ASWARDI 0 SK SERI PAKA L12 21
73 RAIHANA SYAMIRA BINTI MOHD ROMIZ 1136 SK PAKA II P12 20½
74 MUHD FARID AZRAF BIN ZAKARIA 1130 SK BALAI BESAR L12 20
75 MUHAMMAD ZULKARNAIN BIN ZUKEFELI 0 SR ISLAM AL-AMIN L12 19½
76 MUHAMMAD AFIF SYAKIRIN BIN ROZUW 0 SR ISLAM AL-AMIN L12 16½
77 EQWAR QHURAISAH MOHAMED RASHID 1100 SK BALAI BESAR P12 2 23½
78 FARAH ZUYYIN HANAFI 0 SK BALAI BESAR P12 2 22½
79 MUHAMAD IKHWAN HAFIZI BIN CHE MO 1211 SK BALAI BESAR L12 2 22
80 MUHAMAD SYAKIR AIMAN BIN MOHD KA 0 SK PAKA II L12 2 21
81 MUHAMAD AMIRUL HAZIQ BIN MOHD DA 1098 SK BALAI BESAR L12 2 21
82 NURUL HANA AISYAH YUSRI 0   P12 2 19½
83 TG NURIN ERMIRA AUNI BT TG MD NO 0 SK SURA P12 2 19½
84 WAN KHAMARUL AIMAN BIN ROSBDNI 1200 SK BALAI BESAR L12 2 18
85 IQBAL IZZUDDIN B M. HANAFIAH 1100 SK SURA L12 2 17½
86 ABY QUSYAIRIEY B. JALALUDIN 1125 SK BALAI BESAR L12 2 16½
87 NURUL HAFIZA MOHD ZAKI 0 SMK TG INTAN ZAHARAH P14 23
88 NUR MAZIZY ATHIRA MOHD DALIAS 1075 SK BALAI BESAR P12 19½
89 MUHAMMAD AFIQ B. MAZHARUDIN 983 SK SULTAN OMAR L12 1 19½
90 DAYANGKU NUR AMELIA BT ASRI 0 SK SURA P12 1 19½
91 MUHAMMAD FAHMI BIN MD AMRAN 0 SK PAKA II L12 1 19

 TERENGGANU JUNIOR MASTER 2012 SIRI 1 CROSS TABLE

 
SNo. Name Rtg 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts BH. Rank
1 SITI AISYAH BINTI SABIRIN 1549 46 w 1 26 b 1 12 w 1 8 b 1 6 w 1 10 w ½ 2 b 1 34½ 1
2 SITI KHADIJAH BT SABIRIN 1489 47 b 1 29 w 1 13 b ½ 72 b 1 15 w 1 3 w ½ 1 w 0 5 31½ 9
3 ARIF FARAE BIN MOHD SALIM 1462 48 w 1 30 b 1 16 w 1 10 b 0 21 w 1 2 b ½ 26 w 0 32 18
4 SYAAHIL HAMID B. MOHAMAD 1460 49 b 1 33 w 1 23 b 1 7 w 1 10 b 0 13 w 1 18 b 1 6 30½ 3
5 AQIEL FAEEQ B ROSMAN 1450 50 w 0 60 b 1 43 w 1 27 b 1 26 w 0 36 b 1 30 w 1 5 29½ 14
6 MISBAHUS SALAM MOHAMAD 1419 51 b 1 35 w 1 25 b 1 64 w 1 1 b 0 18 w 0 69 b 1 5 31 11
7 MUHAMMAD D'ZAFRUL HAZIQ BIN HASU 1411 52 w 1 36 b 1 22 w 1 4 b 0 38 w 1 26 b ½ 64 w 1 30½ 6
8 MUBIN NOR AZMI 1394 53 b 1 37 w 1 69 b 1 1 w 0 25 b 0 50 b 1 72 w 0 4 29½ 26
9 WAN AHMAD SHAHARUDDIN W M.YUSOF 1371 54 w 1 41 b 1 64 w 0 34 b 1 50 w ½ 20 b 1 83 w 0 27 22
10 MOHD YAMIN BIN MUSTAFAR RAMDZUAN 1367 55 b 1 43 w 1 79 b 1 3 w 1 4 w 1 1 b ½ 12 w ½ 6 34½ 2
11 KHAIRUL IMRAN BIN JAMALUDIN HELM 1360 56 w 1 42 b 1 72 w 0 36 b 1 91 w 1 64 b 0 38 w 1 5 27 16
12 MOHD AIZAT IZ'AAN BIN MOHD ALI 1355 57 b 1 45 w 1 1 b 0 29 w 1 35 b 1 25 w 1 10 b ½ 32 5
13 NURSYAHIRAH ZULKIFLI 1325 58 w 1 44 b 1 2 w ½ 50 b ½ 72 w 1 4 b 0 60 w 1 5 30½ 13
14 WAN MUHAMAD HIJAN BIN WAN MOHD S 1313 59 b 1 69 w 0 45 b 1 33 w 1 64 b 0 35 w ½ 50 b 0 25½ 44
15 AIMI FATHONAH BT. MUHAMMAD SUFIA 1287 60 w 1 50 b ½ 32 w 1 20 b 1 2 b 0 83 w 0 35 b 0 30½ 40
16 MOHAMAD FUAD BIN HASBA 1282 61 b 1 73 w 1 3 b 0 35 w 0 45 b 1 37 w 1 25 b 1 5 26 17
17 NUR SYAHIDA BT CHIK 1276 62 w 1 64 b 0 44 w 0 77 w 1 51 b 1 38 b 0 41 w 1 4 25½ 32
18 MUHAMMAD ADIB BIN ISMAIL 1274 63 b 1 79 w 0 47 b 1 67 w 1 69 b 1 6 b 1 4 w 0 5 28½ 15
19 MUHAMMAD HAFIZUDDIN ZULKIFLI 1271 64 w 0 62 b 1 46 w 1 38 b 0 82 w 1 60 b 0 42 w 0 3 28½ 55
20 FIRDAUS B ZAID 1265 65 b 1 83 w ½ 77 b 1 15 w 0 71 b 1 9 w 0 62 b 0 26 42
21 AMIRUL SYAHIDIN B. AMINODDIN 1255 66 w 1 72 b 0 52 w 1 42 b 1 3 b 0 69 w 0 43 b 1 4 24 35
22 MUHAMMAD SYAFIQ DANIAL BIN SUHAI 1236 67 b 1 85 w 1 7 b 0 69 w 0 57 b 1 71 w 1 79 b 0 4 25½ 33
23 MUHAMMAD SYAMIL HANAFI BIN MOHD 1228 68 w 1 76 b 1 4 w 0 91 b 0 44 w 1 72 b 0 80 w 1 4 27 30
24 DAMIA NURKHALISA BINTI JAMALUDIN 1221 69 b 0 59 w 1 51 b 1 71 w 0 63 b 1 79 w 0 45 b ½ 22 51
25 WAN NUR ATASHA BT. WAN GHAZALI 1217 70 w 1 91 b 1 6 w 0 44 b 1 8 w 1 12 b 0 16 w 0 4 29 27
26 WAN MUHAMMAD ASYRAF BIN WAN MOHD 1214 71 b 1 1 w 0 55 b 1 79 w 1 5 b 1 7 w ½ 3 b 1 34 4
27 IFFAT ASMAWIE MOD ZAHARI 1212 72 w 0 66 b 1 68 w 1 5 w 0 67 b 1 88 b ½ 82 w 1 24½ 23
28 MUHAMAD IKHWAN HAFIZI BIN CHE MO 1211 73 b 0 61 w 1 67 b 0 63 w 0 90 b 1 55 w 0 68 b 0 2 22 79
29 TUAN AMNI SYAMIMI BT TUAN IBRAHI 1207 74 w 1 2 b 0 76 w 1 12 b 0 52 w 1 91 b ½ 88 w 1 23½ 24
30 AFIQ HAKIMI B. SUHAIDI 1200 75 b 1 3 w 0 71 b 0 65 w 1 73 b 1 81 w 1 5 b 0 4 23 38
31 WAN KHAMARUL AIMAN BIN ROSBDNI 1200 76 w 0 68 b 0 62 w 0 58 b ½ 74 w ½ 66 w 1 61 b 0 2 18 84
32 DARIN NURKHALIQAH BINTI JAMALUDI 1198 77 b ½ 39 w 1 15 b 0 87 w 1 83 b 0 84 w 1 91 w 0 24 49
33 WAN MUIZZUDDIN NAWAWI B WAN ANUA 1198 78 w 1 4 b 0 88 w 1 14 b 0 60 w 0 39 w 1 55 b 0 3 26½ 57
34 AMIR ARIF BIN MOKHTAR 1190 79 b 0 63 w 1 73 b 1 9 w 0 81 b 0 57 w 1 71 b ½ 26 43
35 WAN NOR AIN BINTI WAN GHAZALI 1190 80 w 1 6 b 0 78 w 1 16 b 1 12 w 0 14 b ½ 15 w 1 28½ 20
36 ASYIF BARKHIYA B MOHAMAD 1183 81 b 1 7 w 0 85 b 1 11 w 0 87 b 1 5 w 0 63 b 1 4 26½ 31
37 NURUL FATIHAH BT ABDULLAH 1177 82 w 1 8 b 0 91 w 0 66 b 1 76 w 1 16 b 0 44 w ½ 24 48
38 MUHAMAD FAHMI BIN SOHA 1162 83 b 0 65 w 1 81 b 1 19 w 1 7 b 0 17 w 1 11 b 0 4 28 29
39 MUHAMMAD FARIS NAJMI B MOHD NOZR 1158 84 w ½ 32 b 0 40 w 1 82 b 0 62 w 0 33 b 0 85 w 1 21½ 71
40 MUHAMMAD DANIAL B.RAZAK 1157 85 b 0 67 w 0 39 b 0 59 w 1 66 b 1 63 w 0 70 w 1 3 14½ 66
41 ARMAN SYAHIR B. AFANDI 1156 86 w 1 9 w 0 87 b 0 68 b 1 88 w 0 52 b 1 17 b 0 3 21 62
42 EJA MAIZURAH AHMAD ZAINUDIN 1153 87 b 1 11 w 0 90 b 1 21 w 0 79 b 0 67 w 1 19 b 1 4 25½ 34
43 NORALIA SHAMIMI BT. MOHD RAZALI 1150 88 w 1 10 b 0 5 b 0 73 w 0 68 w 1 54 b 1 21 w 0 3 26½ 56
44 NURI SHAH ZANANI BT CHE YAUMI 1142 89 b 1 13 w 0 17 b 1 25 w 0 23 b 0 73 w 1 37 b ½ 25 45
45 MUHAMMAD ISMAIL B. MAMAT 1138 90 w 1 12 b 0 14 w 0 70 b 1 16 w 0 76 b 1 24 w ½ 25 47
46 HANYS SYAZWANA HARUN 1136 1 b 0 70 w 1 19 b 0 81 w 0 86 b 1 87 w ½ 84 b 1 22 53
47 RAIHANA SYAMIRA BINTI MOHD ROMIZ 1136 2 w 0 74 b 1 18 w 0 76 b 0 70 w 1 80 b 0 75 w ½ 20½ 73
48 MUHD FARID AZRAF BIN ZAKARIA 1130 3 b 0 71 w 0 61 b 1 85 w ½ 77 b 0 90 w 0 56 b 1 20 74
49 ABY QUSYAIRIEY B. JALALUDIN 1125 4 w 0 78 b 0 66 w 0 74 b ½ 56 w ½ 68 b 0 65 w 1 2 16½ 86
50 TUAN MUHD FARIS HAMZI BIN TUAN I 1120 5 b 1 15 w ½ 83 b 1 13 w ½ 9 b ½ 8 w 0 14 w 1 31 19
51 MUHAMAD AFIQ SAFWAN BIN ROSLI 1113 6 w 0 80 b 1 24 w 0 78 - + 17 w 0 78 b ½ 81 b 0 25½ 67
52 EQWAR QHURAISAH MOHAMED RASHID 1100 7 b 0 75 w 1 21 b 0 86 w 1 29 b 0 41 w 0 67 b 0 2 23½ 77
53 IQBAL IZZUDDIN B M. HANAFIAH 1100 8 w 0 82 b ½ 84 w 0 54 b 0 58 w ½ 70 b 0 74 w 1 2 17½ 85
54 MUHAMAD AMIRUL HAZIQ BIN MOHD DA 1098 9 b 0 81 w 0 63 b 0 53 w 1 89 b 1 43 w 0 73 b 0 2 21 81
55 WAN HILMI EZLY BIN WAN MOHAMED 1096 10 w 0 86 b 1 26 w 0 88 b 0 75 w 1 28 b 1 33 w 1 4 23½ 36
56 NUR MAZIZY ATHIRA MOHD DALIAS 1075 11 b 0 87 w 0 65 b 0 61 w 0 49 b ½ - - 1 48 w 0 19½ 88
57 MUHAMMAD AFIQ ZULHILMI B MAZLAN 1073 12 w 0 88 b 0 74 w 1 80 b 1 22 w 0 34 b 0 89 w 1 3 22 61
58 MUHAMMAD AFIF SYAKIRIN BIN ROZUW 0 13 b 0 89 w 0 70 b 0 31 w ½ 53 b ½ 86 w 1 76 b ½ 16½ 76
59 MUHAMMAD AFIQ B. MAZHARUDIN 983 14 w 0 24 b 0 80 w 0 40 b 0 - - 1 89 - - 86 b 0 1 19½ 89
60 AFIQ FARIDUDDIN B. SUHAIDI 0 15 b 0 5 w 0 75 b 1 89 w 1 33 b 1 19 w 1 13 b 0 4 23 39
61 AFIQAH HANAN BT MUHD ADNAN 0 16 w 0 28 b 0 48 w 0 56 b 1 78 w 0 74 b 1 31 w 1 3 16½ 65
62 AHMAD SHAQIQ ALIZDI B.AHMAD SHAR 0 17 b 0 19 w 0 31 b 1 90 w ½ 39 b 1 85 w 1 20 w 1 19½ 25
63 AREFF SYARIMAN BIN AZIZI 0 18 w 0 34 b 0 54 w 1 28 b 1 24 w 0 40 b 1 36 w 0 3 23 59
64 ATHIERA FATNEEN BT ROSMAN 0 19 b 1 17 w 1 9 b 1 6 b 0 14 w 1 11 w 1 7 b 0 5 30½ 12
65 DAYANGKU NUR AMELIA BT ASRI 0 20 w 0 38 b 0 56 w 1 30 b 0 80 w 0 75 b 0 49 b 0 1 19½ 90
66 FARAH ZUYYIN HANAFI 0 21 b 0 27 w 0 49 b 1 37 w 0 40 w 0 31 b 0 - - 1 2 22½ 78
67 IZZAT SYAMER B ISKANDAR ALI 0 22 w 0 40 b 1 28 w 1 18 b 0 27 w 0 42 b 0 52 w 1 3 24½ 58
68 MOHAMAD HARIZ BIN MOHAMAD SANNY 0 23 b 0 31 w 1 27 b 0 41 w 0 43 b 0 49 w 1 28 w 1 3 20½ 63
69 MOHD SYAZWAN SYAFIQ BIN OMAR 0 24 w 1 14 b 1 8 w 0 22 b 1 18 w 0 21 b 1 6 w 0 4 29 28
70 MUHAMAD SYAKIR AIMAN BIN MOHD KA 0 25 b 0 46 b 0 58 w 1 45 w 0 47 b 0 53 w 1 40 b 0 2 21 80
71 MUHAMMAD AIMAN B HASHIM 0 26 w 0 48 b 1 30 w 1 24 b 1 20 w 0 22 b 0 34 w ½ 26½ 41
72 MUHAMMAD AKIF NAQIUDDIN BIN ZAHA 0 27 b 1 21 w 1 11 b 1 2 w 0 13 b 0 23 w 1 8 b 1 5 31½ 8
73 MUHAMMAD AQIL ASYRAAF B. MOHD MA 0 28 w 1 16 b 0 34 w 0 43 b 1 30 w 0 44 b 0 54 w 1 3 23 60
74 MUHAMMAD FAHMI BIN MD AMRAN 0 29 b 0 47 w 0 57 b 0 49 w ½ 31 b ½ 61 w 0 53 b 0 1 19 91
75 MUHAMMAD HARIZ DANIEL B. ASWARDI 0 30 w 0 52 b 0 60 w 0 - - 1 55 b 0 65 w 1 47 b ½ 21 72
76 MUHAMMAD IKMAL B MAZLAN 0 31 b 1 23 w 0 29 b 0 47 w 1 37 b 0 45 w 0 58 w ½ 22½ 69
77 MUHAMMAD SYUKRI AMRI B SHAMSUL B 0 32 w ½ 84 b 1 20 w 0 17 b 0 48 w 1 82 b 0 87 w 1 22 52
78 MUHAMMAD ZULKARNAIN BIN ZUKEFELI 0 33 b 0 49 w 1 35 b 0 51 - - 61 b 1 51 w ½ 90 b 0 19½ 75
79 MUHD ZUHAIR UZREEN AL-HADI B. ZA 0 34 w 1 18 b 1 10 w 0 26 b 0 42 w 1 24 b 1 22 w 1 5 31½ 10
80 NOOR AQMAL B. NOOR AZMAL 0 35 b 0 51 w 0 59 b 1 57 w 0 65 b 1 47 w 1 23 b 0 3 18 64
81 NORARINA SURAYA BINTI MOHD RAZAL 0 36 w 0 54 b 1 38 w 0 46 b 1 34 w 1 30 b 0 51 w 1 4 23 37
82 NUR SARAH ZULAIKHA SUHAIRI 0 37 b 0 53 w ½ 89 b 1 39 w 1 19 b 0 77 w 1 27 b 0 20½ 54
83 NURIN IZYANI BINTI OTHMAN 0 38 w 1 20 b ½ 50 w 0 84 b 1 32 w 1 15 b 1 9 b 1 26 7
84 NURUL BALQIS BINTI MOKHTAR 0 39 b ½ 77 w 0 53 b 1 83 w 0 85 b 1 32 b 0 46 w 0 22 70
85 NURUL HAFIZA MOHD ZAKI 0 40 w 1 22 b 0 36 w 0 48 b ½ 84 w 0 62 b 0 39 b 0 23 87
86 NURUL HANA AISYAH YUSRI 0 41 b 0 55 w 0 - - 1 52 b 0 46 w 0 58 b 0 59 w 1 2 19½ 82
87 NURUL SYAKIRAH AMIRA AMINODIN 0 42 w 0 56 b 1 41 w 1 32 b 0 36 w 0 46 b ½ 77 b 0 22½ 68
88 TENGKU MUHAMMAD SYUKRI B. TENGKU 0 43 b 0 57 w 1 33 b 0 55 w 1 41 b 1 27 w ½ 29 b 0 25 46
89 TG NURIN ERMIRA AUNI BT TG MD NO 0 44 w 0 58 b 1 82 w 0 60 b 0 54 w 0 59 - + 57 b 0 2 19½ 83
90 WAN MOHD HAFIZUDDIN BIN WAN MOHD 0 45 b 0 - - 1 42 w 0 62 b ½ 28 w 0 48 b 1 78 w 1 23 50
91 ZAKIRA AFINA BINTI ZAINUDIN 0 - - 1 25 w 0 37 b 1 23 w 1 11 b 0 29 w ½ 32 b 1 28 21

World Chess Federation - FIDE

United States Chess Federation

ChessBase News

About Chess