Saturday, July 30, 2011

Kejohanan Catur Terbuka Kedah 2011

Cross Table
No  Name                                      1    2    3    4    5    6  

1.  Muhd Syazwan Zulkifli, (Open)            30:W 28:D 39:W  4:W  2:D  3:W
2.  Amri Ibni Hajar, (Open)                  31:W 29:W 15:W 13:D  1:D 46:W
3.  Zaharin Che Man, (Open)                  32:W 37:W 20:W 23:W  5:W  1:L
4.  Muhamad Nur Islam, (Open)                33:W 41:W 23:L  1:L 37:W 44:L
5.  Lim Wei Sheng, (Open/IPT)                34:W 38:W 25:W 47:W  3:L 13:W
6.  Mohd Maulana Maulani, (Open)             35:W 43:D 51:D 41:W 29:W 56:W
7.  Abd Rahman Omar, (Open)                  36:W 40:W 47:L 28:L 42:L 31:W
8.  Abd Razak Safian, (Open/Veteran)         37:L 51:L 27:W 36:W 40:D 54:L
9.  Abdul Bari Mohd Niza, (B18)              38:L 32:L 31:L 33:W 57:L 35:L
10. Abdul Muizz Mohd Niza, (B18)             39:D 55:L 22:L 57:L 26:W 19:W
11. Afif Abd Razak, (Open)                   40:L 34:L 33:W 38:W 50:W 42:L
12. Ahmad Tajul Effandi, (Open)              41:L 33:W 44:L 37:L 36:W 38:W
13. Ainul Hakim Abduk Razak, (Open/IPT)      42:W 46:W 55:W  2:D 28:D  5:L
14. Akmal Hayat Jusoh, (Open/IPT)            43:L 35:W 41:L 45:W 44:L 37:W
15. Alias Hanafi, (Open)                     44:W 48:W  2:L 34:W 30:D 18:W
16. Ameer Azizi Jusoh, (B18)                 45:W 47:L 46:L 48:W 41:L 49:W
17. Aqil Danish Jusoh, (B12)                 46:L 36:W 48:W 40:W 47:W 28:L
18. Azudin Abdullah, (Open)                  47:L 42:W 45:W 44:W 46:L 15:L
19. Farhan Hidayat Zainol, (B18)             48:L 44:L 35:W 42:L 38:L 10:L
20. Fazil Ibrahim, (Open)                    49:W 53:W  3:L 46:L 54:L 58:W
21. Fitri Helmi, (B12)                       50:L 52:L 36:L 35:L 24:L 26:L
22. Jusoh Abdullah, (Open)                   51:D 39:L 10:W 43:L 55:L 48:L
23. Mahadzir, (Open/Veteran)                 52:W 50:W  4:W  3:L 56:L 55:W
24. Mazlan Majid, (Open)                     53:L 45:L 42:L 27:L 21:W 36:W
25. Mohammad Afiq Ishak, (B18)               54:W 56:W  5:L 52:L 49:W 41:L
26. Mohd Anuar Rosli, (Open)                 55:L 49:L 57:D 50:L 10:L 21:W
27. Mohd Faiz Mohd Fuad, (Open)              56:L 54:L  8:L 24:W 35:W 50:L
28. Mohd Faizal Shamsudin, (Open)            57:W  1:D 43:W  7:W 13:D 17:W
29. Mohd Hafizan Omar, (Open)                58:W  2:L 50:W 55:W  6:L 47:W
30. Mohd Haries Abd Rahman, (B18)            1:L 57:W 49:W 54:W 15:D 43:L
31. Mohd Najib Fahmi, (Open)                 2:L 58:L  9:W 49:L 45:W  7:L
32. Mohd Rizal Shukri, (Open/IPT)            3:L  9:W 52:L 58:L 48:L 45:D
33. Mohd Safri Ilias, (Open)                 4:L 12:L 11:L  9:L   :W   : 
34. Mohd Zin Bisri, (Open)                   5:L 11:W 53:W 15:L 58:W 52:W
35. Muhamad Amin Abd Razak, (B18)            6:L 14:L 19:L 21:W 27:L  9:W
36. Muhammad Arif Abd Razak, (B18)           7:L 17:L 21:W  8:L 12:L 24:L
37. Muhammad Arif Ashraf, (Open/IPT)         8:W  3:L 54:L 12:W  4:L 14:L
38. Muhammad Hilmi Zulhakim, (B12)           9:W  5:L 56:L 11:L 19:W 12:L
39. Muhammad Nur Ihsan, (B12)                10:D 22:W  1:L 56:L   :    : 
40. Nadira Mohd Niza, (B18)                  11:W  7:L 58:W 17:L  8:D 57:W
41. Nasaruppin, (Open)                       12:W  4:L 14:W  6:L 16:W 25:W
42. Nazlan Abd Rahim, (Open)                 13:L 18:L 24:W 19:W  7:W 11:W
43. Noor Ahmad Fazilah, (Open)               14:W  6:D 28:L 22:W 52:W 30:W
44. Nor Atiqah Mohd Niza, (Open)             15:L 19:W 12:W 18:L 14:W  4:W
45. Nor Ilyana Abd Rahman, (B18)             16:L 24:W 18:L 14:L 31:L 32:D
46. Norjayadi Jamil, (Open)                  17:W 13:L 16:W 20:W 18:W  2:L
47. Nur Islamurni, (B12)                     18:W 16:W  7:W  5:L 17:L 29:L
48. Nur Marina Majdah, (B18)                 19:W 15:L 17:L 16:L 32:W 22:W
49. Nur Syuhada Mohamad Sahid, (Open/IPT)    20:L 26:W 30:L 31:W 25:L 16:L
50. Putra Mahmud, (Open)                     21:W 23:L 29:L 26:W 11:L 27:W
51. Rafiq Rosli, (B18)                       22:D  8:W  6:D   :    :    : 
52. Rosdi Muhamed Redin, (Open)              23:L 21:W 32:W 25:W 43:L 34:L
53. Rosli Shaari, (Open)                     24:W 20:L 34:L   :    :    : 
54. Shahril Azuar, (Open)                    25:L 27:W 37:W 30:L 20:W  8:W
55. Suhaimi Shaffie, (Open/Veteran)          26:W 10:W 13:L 29:L 22:W 23:L
56. Syafiq Azizi, (B18)                      27:W 25:L 38:W 39:W 23:W  6:L
57. Zamri Saad, (Open)                       28:L 30:L 26:D 10:W  9:W 40:L
58. Zharif Anas Zaimudin, (B18)              29:L 31:W 40:L 32:W 34:L 20:L

by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

Monday, July 25, 2011

Sunday, July 24, 2011

Kejohanan Catur MAKSAK Malaysia 2011

Kejohanan Catur Majlis Sukan Anggota Kerajaan Malaysia (MAKSAK} 2011
Tarikh: 21hb hingga 24hb Julai 2011
Tempat: Hotel Heritage Ipoh, Perak

Keputusan:

Winners Pool

 


Saturday, July 23, 2011

National Rating July 2011

Free Download

Malaysian Chess National Rating - July 2011

Keputusan Scc GP Siri D


Johan: ALI AKHBAR KUNING
N/Johan:  RUZENAN ABU BAKAR
Ke-3: MUHD SYAZWAN ZULKIFLI
Ke-4: KHAIRUNNISA WAHIDDUDDIN
Ke-5: FAIRUL YUSUF



Selepas siri D yang berakhir semalam 23 Julai 2011, antara pencatur dari Terengganu yang telah layak ke Grand Final yang akan diadakan pada 24 Disember 2011 ialah:

1. Muhd Syazwan Zulkifli
2. Ruzenan Abu Bakar
3. Fairul Yusuf
4. Abdul Rahim Ramli
5. Suhaidi Mustafa

Kejohanan Catur SCC Siri E akan diadakan pada 22 Oktober 2011.

Untuk pertanyaan & pendaftaran sila hubungi
NWM 019-9699879.
Emel: nwmchess@yahoo.com
Blog: http://www.setiachess.blogspot.com

Saturday, July 16, 2011

Keputusan Cabaran Catur TCA 3 2011

Senarai pemenang:



Johan: Fairul Yusuf
N/Johan: Muhammad Syazwan Zulkifli
Ke-3: Indera Shahrin Mokhtar
Ke-4: Nor Azmi Mohd Nor
Ke-5: Abdul Rahim Ramli
Ke-6: Suhaidi Mustafa

Sunday, July 10, 2011

CABARAN CATUR TCA 3 - UNTUK AHLI TCA SAHAJA

Maklumat Pertandingan:

Tarikh : 16 Julai 2011 (Sabtu)
Tempat : Bangunan Tranformasi (Sebelah cc GM Suhaidi..Berhampiran Balai Polis Dungun).

Syarat dan Format Pertandingan:

Pertandingan ini hanya terbuka kepada ahli TCA sahaja.

Pertandingan akan dijalankan secara 9 pusingan swiss dengan kawalan masa 15 minit sehingga tamat.

Sistem pemutus: Solkoff, SB, PE, Kumulatif, 

Jadual dan Aturcara

Pendaftaran Ahli : 8.30 – 9.00 pagi                  
Pusingan 1: 9.00 pagi                                
Pusingan 2: 9.30 pagi                                
Pusingan 3: 10.00 pagi                                      
Pusingan 4: 10.30 pagi
Pusingan 5: 11.00 pagi
Pusingan 6: 11.30 pagi
Pusingan 7: 12.00 t/hari 
Pusingan 8: 12.30 t/hari 
Pusingan 9: 1.00 t/hari  
Penyampaian Hadiah: 1.30 t/hari 

Hadiah Utama    
                                                        
Johan : RM 100                                
Naib Johan: RM 80                                 
Ketiga: RM 70                                      
Keempat: RM 60                                   
Kelima: RM 50   
Ke 6: RM40   
Ke 7: RM30
Ke 8: RM30
Ke 9: RM20    
Ke 10: RM20

JUMLAH : RM500

Yuran :

(i) Ahli Dewasa : RM10
(ii) Bawah 18 tahun: RM5

Jika ada ahli yang belum bayar yuran tahun 2011, sila jelas yuran tahunan RM20.00. Pendaftaran Awal: Sila hubungi presiden TCA: Rahim (013-9390419)

World Chess Federation - FIDE

United States Chess Federation

ChessBase News

About Chess